Informacje dla lekarza

Tomografia CBCT jest metodą diagnostyki, w której za pomocą promieni rentgenowskich uzyskuje się wielowarstwowe przekrojowe obrazy głowy. Z uwagi na niezwykle wszechstronny zakres zastosowań tomografia stała się podstawową wysokospecjalistyczną metodą obrazowania we wszystkich dziedzinach stomatologii, a największy zakres zastosowań znajduje w chirurgii szczękowo-twarzowej oraz laryngologii.
Największe pole dla zastosowań CBCT:

  • chirurgia stomatologiczna
  • planowanie implantów
  • planowanie ortodontyczne
  • analizy cefalometryczne
  • ocena stawów sż
  • ocena dróg oddechowych (bezdech senny, chrapanie)
  • zęby zatrzymane
  • periodontopatie
  • anomalie endodontyczne

Badania tomograficzne wykonujemy aparatem tomograficznym Scanora 3D firmy Soredex. Oprogramowanie tomograficzne OnDemand 3D pozwala w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje obrazowanie cyfrowe.

 

 

Podczas badania pacjent siedzi na fotelu w wygodnej pozycji. Badanie wykonuje się bez podania środka cieniującego. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, skróceniu uległ czas ekspozycji, który wynosi pomiędzy 3-6 sekund, co ma duży wpływ na ograniczenie dawki promieniowania.
 
Nasz aparat tomograficzny Scanora 3D posiada 4 rozmiary pola obrazowania w wysokiej rozdzielczości. Pole 6x6 cm przeznaczone jest do małych obszarów (endodoncja, zęby zatrzymane, pojedyncze implanty, ucho wewnętrzne), dwa pola pośrednie 8x10 cm i 7x14 cm (pełne łuki zębowe, pantomogram 3D dziecięcy, stawy ssż, wybrane piętro twarzy) oraz największe 14x14 cm umożliwiające obrazowanie całej twarzoczaszki (zatoki, pantomogram 3D, drogi oddechowe).

RTG zębów, pantomogram i tomografia Lublin

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, skracamy czas uzyskania wyniku, który można pobrać drogą elektroniczną bezpośrednio po wykonaniu badania, z naszego serwera. Badanie tomograficzne wraz z projektem, przeglądarką, instrukcją i wybranymi zdjęciami przesyłane jest na Państwa adres mailowy. Pozwala to zapoznać się z badaniem, dokonać jego interpretacji i pomiarów oraz zaplanować leczenie przed umówioną wizytą pacjenta w gabinecie.

RTG zębów, pantomogram i tomografia Lublin

Cena badania tomograficznego wynosi 100-200 zł, w zależności od pola obrazowania. Cena zawiera wykonanie badania, opracowanie wyniku z projektem, przesłanie przez internet, płytę CD dla pacjenta. Możliwe jest również na życzenie otrzymanie wydruków wybranych zdjęć, opisu radiologa, zlecenie wykonania pomiarów, wstawienia szablonów implantów (dodatkowo odpłatne).

Zapraszamy na indywidualne szkolenie, w zakresie potrzebnych Państwu do pracy narzędzi oprogramowania CBCT (samodzielne planowanie implantów, pomiary, szablony chirurgiczne).

Jesteśmy zainteresowani podjęciem współpracy naukowej, w ramach publikacji i prowadzenia badań naukowych, w oparciu o technologię CBCT (kontakt M.Pasierbiński 502-16-44-78).

Do pobrania

RENTGEN STOMATOLOGICZNY


ul. Świętoduska 12 
20-082 Lublin

Pracownia czynna


od poniedziałku do piątku
8:00 - 18:00
W soboty
9:00 - 14:00